Uroczysto odsonicia pomnika onierzy Wykltych Ziemi Ostrowskiej
? 7 listopada 2015 r., godzina 12.00, Ostrw Mazowiecka

Fundacja ?Pamitamy? (dalej: Fundacja) serdecznie zaprasza do Ostrowi Mazowieckiej na uroczysto odsonicia pomnika upamitniajcego onierzy antykomunistycznego podziemia i cywilnych mieszkacw Ziemi Ostrowskiej, ktrzy w latach 1944?1953 padli ofiar terroru komunistycznego (dalej: Pomnik). Pomnik zosta wzniesiony staraniem Fundacji, przy wsparciu finansowym Banku Zachodniego WBK.

Uroczysto rozpocznie si 7 listopada br. o godzinie 12.00 msz wit w kociele pod wezwaniem Najwitszej Marii Panny, przy ul. Kociuszki 39. Po mszy witej nastpi uroczyste przejcie pod Pomnik, usytuowany w Ostrowi Mazowieckiej przy skrzyowaniu ulic 3 Maja i Dubois. Przy Pomniku, po jego uroczystym odsoniciu i powiceniu, zostan wygoszone mowy okolicznociowe. Bardzo wanym elementem ceremonii przy Pomniku bdzie odczytanie, w asycie onierzy Wojska Polskiego, Apelu Polegych. Nastpnie onierze Wojska Polskiego oddadz salw honorow.

Wszyscy uczestnicy uroczystoci bd mogli otrzyma bezpatnie wydane staraniem Fundacji opracowanie autorstwa Kazimierza Krajewskiego ?onierze Wyklci Ziemi Ostrowskiej? przedstawiajce histori podziemia antykomunistycznego na Ziemi Ostrowskiej.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, ktrym nie jest obojtna sprawa pamici wsplnotowej o braciach naszych, ktrzy oddali ycie w walce o wolno Ojczyzny, do udziau w uroczystoci odsonicia Pomnika.

W imieniu Fundacji ?Pamitamy?
Grzegorz Wsowski ? czonek Zarzdu

Naszą stronę przegląda teraz 32 gości

Warto zobaczy:
onierze wyklci
onierze Wyklci - Zapomniani Bohaterowie.
The Doomed Soldiers
Polish Underground Soldiers 1944-1963 - The Untold Story.

onierze Wyklci
Ziemi Ostrowskiej